Sídlo Evropské komise opět zažilo evakuaci, tentokrát ale nehořelo

V sídle Evropské komise v Bruselu znovu zazněl požární poplach. Přivolaní hasiči ale další požár v paláci Berlaymont nepotvrdili. V budově hořelo minulý týden, kdy se z dosud neznámých příčin vzňaly kabely v suterénu objektu. Tentokrát se ozvaly alarmy kvůli poškozenému teplovodnímu potrubí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požární poplach v budově Evropské komise | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

"Omlouvám se, ale protože dnes není první čtvrtek v měsíci, toto není obvyklé požární cvičení. Musíme se evakuovat. Prosím zachovejte klid," oznámil náhle během tiskové konference mluvčí EK Johannes Laitenberger, když se ozval pištivý zvuk poplachového zařízení.

Všichni, kdo byli uvnitř komise, museli budovu opustit. Hasiči ji pak zkontrolovali. "Není to nic vážného. Lidé se mohou do budovy vrátit," řekl po kontrole objektu velitel zásahu Armande Dengise.

Alarm spustil únik páry při opravě teplovodního potrubí, vysvětlil příčiny poplachu mluvčí komise. Při nehodě se opařil jeden člověk. Skončil v péči lékařů, nemá však vážná zranění. Předseda Evropské komise José Barroso mu popřál brzké uzdravení. Byl také rád, že i tentokrát poplachový systém fungoval, jak měl.

Přečtěte si také:
Týden po požáru se znovu otevírá sídlo Evropské komise v Bruselu
Sídlo Evropské komise v Bruselu zůstane po požáru uzavřené
Požár v sídle Evropské komise napáchal značné škody
V Bruselu hořela budova Evropské komise

Pavel Novák, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme