Signály nepocházejí z černých skříněk zříceného Airbusu

Signál, který dopoledne zaznamenalo francouzské námořnictvo, nepochází z černých skříněk havarovaného Airbusu A330. Zprávy o zachycení signálu se ukázaly jako mylné. Velitel francouzského záchranářského týmu vyvrátil, že by slabý signál mohl pocházet z černých skříněk.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trosky letadla Air France

Trosky letadla Air France | Zdroj: ČTK

"Žádné signály, které by mohly lokalizovat černé skříňky, se nepodařilo zachytit," prohlásil kapitán záchranné lodi. Potvrdil tak zprávu francouzského Úřadu pro vyšetřování, podle něhož byly informace internetového serveru deníku Le Monde o jejich lokalizaci z průběhu dne mylné. Navíc nebyly doloženy žádnými zdroji.

Podle kapitána zachycují záchranáři nějaký signál prakticky každý den a okamžitě ho analyzují. Pátrání po černých skříňkách stále pokračuje. Ty by ale měly vydávat signál už jen sedm nebo osm dní.

Letadlo společnost Air France se zřítilo 1. června do Atlantiku, když letělo z Rio de Janeira do Paříže. Při leteckém neštěstí zahynulo všech 228 lidí na palubě. Mezi oběťmi bylo nejvíc Francouzů (61) a Brazilců (58). Z vody se zatím podařilo vyzvednout 50 těl a asi 400 součástí letadla.

Společnost Air France už dřív potvrdila, že sériová čísla sedaček i čísla palubních lístků odpovídají letu číslo 447. Vyšetřovatelé také oznámili, že autopilot v letadle francouzské společnosti Air France nebyl těsně před havárií v provozu. Zatím ale není zřejmé, zda jej vypnuli piloti nebo jestli přestal fungovat. Přístroje letounu navíc v časovém rozpětí čtyř minut před havárií vyslaly automaticky 24 hlášení o anomáliích.

Letadlo se podle vyšetřovatelů s největší pravděpodobností rozpadlo na kusy už před dopadem do Atlantického oceánu. Brazilské ministerstvo obrany zároveň označilo za nepravděpodobné, že by na palubě letounu vybuchla nálož.

O neštěstí jsme napsali:
Air France odškodní oběti leteckého neštěstí
Letectvo našlo v Atlantiku těla pasažérů zříceného stroje Air France
Zřícené letadlo Air France se zřejmě rozpadlo za letu
Francouzské ministerstvo připouští, že se airbus mohl zřítit po útoku teroristů
Konec pochybností, úlomky jsou z pohřešovaného letounu Air France
Brazílie potvrdila, že trosky v moři patří letadlu Air France
Pátrání po troskách Airbusu A 330 je stále bezvýsledné
Letadlo Air France se stovkami cestujících zřejmě spadlo do Atlantiku

Jan Šmíd, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme