Síla náloží odpálených v elektrárně na severním Kavkaze převyšovala 10 kilo TNT

Nálož, která vyřadila z provozu vodní elektrárnu v jižním Rusku, měla sílu více než deseti kilogramů TNT. S odvoláním na vyšetřovatele o tom informují ruské agentury. Při pumovém útoku na Baksanskou elektrárnu v severokavkazské Kabardino-Balkárské republice zahynuli dva lidé. Tři další jsou zraněni, jeden z nich těžce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Baksanská vodní elektrárna | Zdroj: ČTK

Podle vyšetřovatelů atentát provedla skupinka tří až pěti lidí. Ruské úřady přitom tvrdí, že znají totožnost organizátorů i těch, kdo pumy odpálili.

Konkrétní jména ani přesné počty útočníků ale zatím nepadly. Baksanská elektrárna kvůli poškození agregátů zastavila provoz. Dvě bomby vybuchly v turbínové hale, další dvě v transformátorové stanici. Poslední pátá nálož neexplodovala a zneškodnili ji až přivolaní pyrotechnici.

Policie nyní střeží všechny strategické objekty v regionech severního Kavkazu, který se potýká s rostoucím počtem incidentů připisovaných islámským povstalcům.

Lenka Kabrhelová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme