Šílená střelba ve Francii: 8 mrtvých

Osm lidí v noci zastřelil a třicítku dalších zranil muž, který začal střílet na členy městské rady na radnici ve francouzském Nanterre. 18 zraněných je ve vážném stavu. Podle prokurátora Francie Yvese Bota měl u sebe osamělý střelec několik ručních zbraní. Útočník začal střílet, když se radní oblékali do kabátů a chtěli po skončeném zasedání odejít domů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

střelba ve Francii | Foto: ČTK/AP

Agentura AFP tvrdí, že bez zranění vyvázla starostka města Jacqueline Fraysseová. Všechny ostatní oběti prý byli členové rady. Útočníkovi bylo kolem třiceti let, zatím nebyl identifikován a také motiv jeho činu není znám. Podle policie se ke svému hrůznému činu před odvedením na komisařství nevyjádřil. Okolí radnice na předměstí Paříže je uzavřeno. Na místo tragédie se sjeli záchranáři, lékaři a psychologové.

Pachatel si počínal podle svědků naprosto chladnokrevně. Docházel pravidelně na zasedání městské rady, což je právem každého francouzského občana a tvrdí se, že patřil k militantním ekologům. Na radnici v úařížském předměstí Nanter má vždy převahu levice a dnes ji vede komunistka Jacqueline Freseová. Vyvázla z masakru bez zranění, ale jinak jsou oběťmi převážně volení zástupci obecní rady. Na místo se okamžitě dostavil vedle ministra vnitra již ve 4 hodiny ráno také premiér Jospin a krátce po něm i prezident Chirac. Pro Francii, která je v poslední době zneklidněna rostoucí kriminalitou je dnešní noční masakr novou a bezprecedentní ranou.

Markéta Kaclová, Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme