Šílený skok do Niagarských vodopádů přežil

Návštěvníkům niagarských vodopádů se zatajil dech. Do padajících vodních mas se vrhl člověk, ale naštěstí přežil. Muž, který měl na sobě jen své oblečení, ale nebyl jinak chráněn, je prvním, který takový kousek přežil ve zdraví.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vodopád | Foto: Jaroslava Kocábková

Svědci popisují, že viděli osobu na plavidle, které se blížilo k hraně vodopádů na kamenitější, poté skok po hlavě do 55metrové hlubiny a nakonec muže vylézajícího pod vodopády na kámen. Vypadal prý klidně na rozdíl od šokovaných přihlížejících. Policie poskytla zachráněnému deku a pro jistotou mu nasadila pouta.

Doposud přežil bez ochranného sudu nebo jiného zařízení pád do vodopádů jen sedmiletý chlapec v záchranné vestě, který byl v roce 1960 obětí nehody člunu na kanadské straně Niagarských vodopádů. Agentury upozorňují, že Niagáry nejsou oblíbeným místem sebevrahů, ale v minulosti se pokusila řada lidí překonat Niagárské vodopády v sudech nebo na vodních šlapadlech, zhruba polovina své pokusy nepřežila.

Markéta Kaclová, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme