Šílený střelec děsí Američany víc než terorismus

Američané se prý více bojí osamělého snajpra než terorismu. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění, jehož výsledky zveřejnil časopis Newsweek. Mezitím ve Spojených státech policie oznámila, že páteční osmou oběť tajemného střelce v okolí Washingtonu zasáhla podobná střela jako předchozích devět lidí, z nichž sedm zahynulo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

agenti FBI na místě vraždy | Foto: ČTK/AP

Zpravodaj Českého rozhlasu ve Washingtonu Miroslav Konvalina zjišťoval, jak se na dramatickou situaci dívají Češi žijící v americké metropoli.

Návštěvníci Washingtonu se shodují se stálými obyvateli metropole a okolních států Marylandu a Virginie v tom, že je řádění neznámého ostřelovače děsí. Na český zastupitelský úřad v hlavním městě se zatím neobrátil nikdo, kdo by se dotazoval na bezpečnostní situaci ve Washingtonu. Podle redaktora hlasu Ameriky Jiřího Fischera se Čechoameričané bydlící v rizikových oblastech strachují hlavně o své děti, poté co byl před školou postřelen třináctiletý žák.

Ještě více než toho, že tajemný střelec je psychicky narušenou osobností, se bojí, aby nešlo o součást plánovaného teroristického útoku. Čechoameričan Radek Brabec z Marylandu Českému rozhlasu řekl, že Amerika sice žije ve strachu, ale není to strach, který paralyzuje. Snažíme se normálně žít a nepodřídit své chování někomu, kdo si života neváží, dodal Radek Brablec.

Miroslav Konvalina, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme