Šílený střelec z Nanterre si vzal život

Pachatel středečního krvavého masakru na radnici v Nanterre na pařížském předměstí spáchal sebevraždu. Třiatřicetiletý Francouz Richard Durn podle policie vyskočil z okna ve druhém patře policejní budovy v Paříži.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Richard Durn | Foto: ČTK/AP

Richard Durn, který zastřelil osm členů obecní rady v Nanterr a dalších 14 těžce zranil, se vrhl z okna. Podle informací z pařížského nábřeží Zlatníků, kde byl vyšetřován, po pádu z druhého poschodí zemřel. 33letý Durn zdůvodnil svou včerejší krvavou žeň životními neúspěchy. Podle dopisu, který se včera objevil, měl v úmyslu skoncovat se svým životem, ale chtěl to provést šokujícím způsobem. Zřejmě s domníval, že vyvolá přestřelku, v níž zahyne. Po zatčení totiž vykřikoval, že chce být zabit.

Dnešní sebevraždou tak hrůzný kruh uzavřel. Jeho šílené vraždění na nanterrské radnici vyvolalo ve Francii okamžitě polemiku o tom, jak mohl mentálně nevyrovnaný člověk dostat povolení k držení zbraně.

Marika Táborská, Zdeněk Müller Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme