Šílený střelec zabil na shromáždění sedm věřících

Sedm lidí zahynulo a několik jich utrpělo zranění při útoku ozbrojeného muže v hotelu v americkém státě Wisconsin. Oznámila to tamní policie. Útočník začal zatím z neznámých důvodů střílet do lidí, kteří se shromáždili v hotelu Sheraton na pravidelnou bohoslužbu. Nakonec obrátil zbraň proti sobě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pistole | Foto: Jan Rosenauer

V hotelu Sheraton v Brookfieldu se v sobotu před 13. hodinou místního času konala pravidelná církevní shromáždění. V tu dobu útočník, který byl podle svědků členem Živé církve boží, vtrhl do sálu, v němž se modlili jiní členové téže církve, a začal po nich bezmyšlenkovitě střílet.

Nejmladší oběti bylo podle úřadů 15 let a nejstarší 72. Šéf brookfieldské policie novinářům sdělil, že pachatelem byl pětačtyřicetiletý muž. Jeho jméno ale neřekl. Policejní šéf podotkl, že útočník jednal sám a že mu nic není známo o tom, že měl komplice.

Evangelická Živá církev boží je známá svým rozhodným vystupováním proti interrupcím; nynější evropská náboženská hnutí, která se obracejí k základům, považuje za naplnění proroctví biblické Knihy Danielovy.

V pátek zastřelil třiatřicetiletý muž, jenž byl obžalován ze znásilnění, přímo v soudní budově na předměstí Atlanty soudce a další dvě osoby; dopaden byl po intenzivním pátrání v sobotu.

Regina Prouzová-Květoňová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme