Silné bouře na západě USA si vyžádaly tři životy. 80 tisíc domácností je bez proudu

Americkou Kalifornii už třetí den v řadě bičují silné bouře. Vítr a lokální záplavy opakovaně narušují dodávky elektřiny. Bez proudu je momentálně asi 80 tisíc domácností. Špatné počasí, které trápí celé západní pobřeží Spojených států, navíc podle předpovědí bude pokračovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zavalený dům v Camarillo Springs | Zdroj: Reuters

Nejhorší situace je momentálně ve městě Camarillo Springs. Bleskové záplavy tam způsobily sesuvy půdy, které až po střechu zavalily několik desítek domů:

"Všechno se vyvíjí hrozně rychle a je to o hodně horší než před pár lety. Pokud bude takhle pršet dál, přijdeme během několika hodin o dům."

říká Ed Henlein, jeden z postižených obyvatel Camarillo Springs. Na předměstí nedalekého Los Angeles se dokonce objevilo tornádo, které strhalo střechy několika domů.

V Orange County zase našli záchranáři v odvodňovacím kanálu mrtvé tělo. Je to už třetí oběť série silných bouří na západním pobřeží Spojených států.


Zvětšit mapu

Ondřej Himmer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme