Silné zemětřesení v Kábulu

Silné zemětřesení o intenzitě 6 a půl stupně Richterovy škály postihlo Afghánistán a severní a střední Pákistán. Otřesy vyvolaly paniku a vyžádaly si 5 obětí. Epicentrum zemětřesení bylo zřejmě v pohoří Hindukúš na pákistánsko-afghánské hranici. Otřesy trvaly asi půl druhé minuty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zemětřesení | Foto: Jan Rosenauer
Přehrát

00:00 / 00:00

Petra Procházková o zemětřesení v Afghánistánu

Největší škody napáchalo zemětřesení v osmém kábulském okrsku, kde žijí chudí lidé, kteří si své domy stavějí z hlíny sami bez jakýchkoli stavebních předpisů. V nemocnici Karazí nám sdělili, že k nim bylo převezeno 7 zraněných. Z ostatních nemocnic zatím zprávy nejsou, ale zdravotníci zdůrazňují, že v tuto chvíli nikdo nemůže znát žádné přesné údaje. Otřesy trvaly nezvykle dlouho - více než jednu minutu. Ihned jakmile zemětřesení skončilo, snažili se všichni z centra odjet do svých domovů, aby zjistili, zda jsou jejich rodiny v pořádku. Pamětníci nám dnes zdůrazňovali, že v Kábulu k takovým silným otřesům nedošlo několik desetiletí. Většina otřesů postihuje severní a severovýchodní oblasti Afghánistánu.

Markéta Kaclová, Petra Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme