Silnice do Rakouska i na Slovensko jsou opět plynule průjezdné

Dálniční spoje do Rakouska jsou bez komplikací sjízdné, plynule se řidiči dostanou i na Slovensko. Včerejší sněhová kalamita zkomplikovala dopravu na mnoha místech obou zemí. V Tyrolsku připadlo za poslední dva dny 70 centimetrů sněhu, v některých oblastech Slovenska až metr a půl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sypače a sněžné pluhy odklízejí sníh prakticky nepřetržitě | Zdroj: ČTK

Podle aktuálních informací automotoklubu ARBÖ je na dálničních spojeních i rakouských silnicích plynulý provoz. Zejména v okolí Vídně ale budou muset k večeru řidiči počítat s větším náporem cestujících, kteří budou odjíždět na víkend.

Od sobotního rána budou už dálnice přetížené, protože nastane střídání rekreantů. V pěti rakouských spolkových zemích končí jarní prázdniny a v Horním Rakousku a Štýrsku začínají. Dopravní zácpy se očekávají na dálnici A10, A12 i v okolí Salzburgu.

Přehrát

00:00 / 00:00

snih.mp3

Jedinou větší komplikaci teď představuje dálnice A2, na které se zhruba 40 kilometrů od Vídně srazilo 6 aut. Nehoda je likvidována, na místě se tvoří dlouhá kolona.

Zítra má v Rakousku sněžit, převážně ale bude slunečné počasí a nadále se bude oteplovat.

Plynule už i na Slovensko

Největší problémy směrem z Česka na Slovensko byly včera na hlavním tahu mezi Žilinou a Ostravou na hraničním přechodu Svrčinovec. Provoz je zde nyní pomalý, ale plynulý.

Vysočina odvolala kalamitní stav, sněžení po celém Česku vystřídá náledí

Číst článek

Kolem Žiliny dělal sníh velké problémy a stále dělá. Řada obcí tam vyhlásila mimořádnou situaci. Aktuálně pomáhá s odstraňováním sněhu i armáda. Žilinský kraj také vyzval školy, aby daly na dnešek dětem volno.

Podle Slovenského hydrometeorologického ústavu teď pro většinu území země platí výstraha před sněžením a závějemi.

Řidiči mohou aktuální informace o slovenské dopravě získat na stránce Zjazdnost.sk, kde se stav silnic pravidelně aktualizuje.

Marie Woodhamsová, Vojtěch Berger, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme