Silnice z Cínovce do Altenbergu bude večer blokována

Blokádu silnice A17 dnes večer chystají němečtí ekologičtí aktivisté. Silnice vede z Cínovce do německého Altenbergu a bude od 19 hodin neprůjezdná. Ekologům se nelíbí postoj úředníků ze saského ministerstva hospodářství, kteří nechtějí omezit kamionovou dopravu v Krušnohoří.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hraniční stráž | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Podle Jindřicha Pecha z občanského sdružení Krušnohorský Koprník čeští ekologové akci svých německých kolegů chápou. Zúčastní se jí ale pouze v roli pozorovatelů.

"Oni by byli rádi, kdyby se silnice E55 zjednosměrnila. Druhým směrem by jezdily kamiony přes Horu sv. Šebestiána, chtěli by zákaz nočního provozu a také okamžité přeložení chemických a nebezpečných nákladů na železnici," uvedl Jindřich Pech.

Odpůrci kamionové dopravy připravovali blokádu mezinárodní silnice E55 už na 1. září, kdy se kamiony poprvé po povodních na přechod Cínovec vrátily. Čeští i němečtí aktivisté ale tehdy nakonec od protestu upustili.

Milan Kopp, Ondřej Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme