Silvestr na Times Square bude pod dohledem

Na silvestrovské veselí se připravují i policisté v New Yorku. Na Times Square bude jako obvykle hlavní show sledovaná po celém světě. Ale také pravděpodobně největší koncentrace policistů ve Spojených státech.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

newyorské Times Square

newyorské Times Square | Foto: Milan Kopp

Skrytí ostřelovači na střechách, policisté v civilu hlídající chování davů, strážci zákona vybavení miniaturními dozimetry pro případ radiace a také psi cvičení v hledání bomb.

To všechno už nějakou dobu k silvestrovské oslavě na Times Square patří. Stejně jako přísný zákaz alkoholu a mnohahodinové čekání ve frontách, abyste se do epicentra amerických oslav Silvestra vůbec dostali.

Městu sice podle policie nehrozí konkrétní hrozba. Jarní pokus odpálit bombu doslova za rohem slavného náměstí ale přiměl protiteroristické experty i uniformované policisty k mimořádné opatrnosti.

Milan Kopp, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme