Silvestr na Times Square i na internetu

Oči několika set tisíc obyvatel a návštěvníků New Yorku se budou v posledních minutách starého roku upínat ke kouli nad náměstím Times Square. Tradiční odpočítávání roku 2004 z nejslavnějšího náměstí na Manhattanu budou letos sledovat lidé na celém světě poprvé po internernetu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Times Square | Foto: www.nyc.com

Severoamerický zpravodaj Českého rozhlasu Miroslav Konvalina připomíná, že Times Square bylo letos 100 let. Američané a turisté na Times Square sice vstoupí do nového roku o šest hodin později než my, ale zato jejich oslavy zachycené třemi kamerami budou poprvé k vidění také na internetu.

Středoevropané tak v sobotu brzy ráno uvidí, jak na jásající davy dopadne asi tuna konfet z výšky osmého patra. Z oken budou vyhazovat konfety vyrobené z nehořlavého papíru dobrovolníci, kteří také vypustí 10 000 červených balonků naplněných heliem.

Na bezpečnost budou dohlížet policisté a příslušníci tří desítek agentur. Na půlnoc budou lidé čekat na Times Square lidé až 8 hodin a nesmějí přitom požít ani kapku alkoholu.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme