Silvestr v Kolíně nad Rýnem má policejní dohru, padlo 90 trestních oznámení

Silvestrovskou noc v Kolíně nad Rýnem vyšetřuje speciální policejní tým. U hlavního nádraží skupina mladých mužů sexuálně obtěžovala ženy. Některé z nich také okradla o peněženky a mobily. Policie už dostala na 90 trestních oznámení. Podobné incidenty byly v menším rozsahu hlášeny i z Hamburku. Německý ministr spravedlnosti Heiko Maas mluví o nové dimenzi organizované kriminality.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

německá policie | Foto: Klára Stejskalová

Incidenty ze silvestrovské noci jsou podle kolínské primátorky Henriette Rekerové otřesné. Na náměstí u kolínského chrámu a nádraží se před půlnocí sešlo na tisíc mužů, podle policejních informací "severoafrického a arabského vzezření".

Někteří z nich v podnapilém stavu potom utvořili malé skupinky, ve kterých obtěžovali a okrádali okolostojící ženy.

Rozsah silvestrovských incidentů se ukázal až v následujících dnech, kdy policie začala dostávat trestní oznámení.

V menší míře došlo k podobnému incidentu i v Hamburku, kde se podle svědků dopouštěla sexuálních útoků skupina 20 až 40 mužů arabského vzezření. Policii se zatím ohlásilo šest žen, které se staly obětí těchto útoků.

Incidenty odsoudil i německý ministr spravedlnosti Heiko Maas. „Zbabělé a ohavné útoky nebudeme tolerovat,“ řekl politik.

„Zjevně máme co do činění s novou formou organizovaného zločinu,“ dodal s tím, že pachatelé musí být důsledně potrestáni. „Nesmíme dovolit, aby byli lidé v našich městech vystaveni hrubému násilí,“ zdůraznil.

Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme