Silvestrovská noc ve Francii: 1200 zapálených aut, 350 zatčených

Ve Francii shořelo o silvestrovské noci méně automobilů, než se očekávalo. Pomohly zřejmě silné policejní hlídky v ulicích francouzských měst. Ministerstvo vnitra zveřejnilo oficiální čísla, podle kterých shořelo okolo 1200 automobilů, k výrazným nepokojům během noci nedošlo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požárníci hasí vůz ve francouzském Štrasburku

Požárníci hasí vůz ve francouzském Štrasburku | Zdroj: Reuters

Nejvíce aut vandalové poničili v departmentu Seine-Saint-Denis u Paříže. Silvestrovskou noc zde nepřežilo osmdesát tři vozů. Úmyslné zapalování aut na konci roku je nepříjemnou zvláštností Francie již mnoho let.

Ministr vnitra Manuel Valls francouzskou výjimku znovu odsoudil. 1200 shořelých vozů je srovnatelný počet s rokem 2009, poté Sarkozyho vláda konečná čísla raději nezveřejňovala.

V ulicích francouzských měst bylo 65 tisíc policistů a ministr vnitra zdůraznil, že se zaměřují především na prevenci. Míra výtržností byla srovnatelná s předchozími lety a nevybočila z průměru, zadrženo bylo 350 lidí.

Igor Maňour, Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme