Silvestrovská pyrotechnika Němců: 110 milionů eur

Až 110 milionů eur - 2 miliardy a 750 milionů korun - utratí Němci za petardy, světlice rachejtle a dělbuchy na letošního Silvestra. Hasiči varují Němce před nákupem pyrotechniky z východní Evropy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pyrotechnika

Vůbec největší silvestrovská párty v Německu se bude jako tradičně konat u Braniborské brány v Berlíně. Navzdory hrozbě teroristického útoku policie neplánuje další mimořádná bezpečnostní opatření.

Mnohem větší obavy mají hasiči z toho, aby domácí ohňostroje nezpůsobily požáry. V řadě měst musejí přivítat nový rok bez efektů dělbuchů a světlic. Zákaz použití pyrotechniky platí například v historickém durynském městě Rudolstadt, v okolí norimberského hradu nebo katedrály v Bambergu.

Navzdory těmto omezením obchodníci věří, že poslední dva dny roku 2010 přinesou mimořádné tržby. Rekordní prodej zaznamenali před dvěma lety, kdy Němci utratili za pyrotechniku 113 milionů eur.

Klára Stejskalová, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme