Silvio Berlusconi oslavuje návrat do čela vlády

Jeho Lid svobody vyhrál italské parlamentní volby. Berlusconiho strana získala po sečtení hlasovacích lístků při volbě do Senátu přibližně 47 procent hlasů a do Poslanecké sněmovny zhruba 45 procent hlasů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silvio Berlusconi | Zdroj: ČTK

Mediální magnát a miliardář Silvio Berlusconi má křeslo italského ministerského předsedy jisté. Vůdce levého středu Walter Veltroni uznal porážku a popřál Berlusconimu pěknou práci.

Jednasedmdesátiletý Berlusconi večer v telefonickém rozhovoru řekl, že jeho vládu čekají těžké měsíce, které budou vyžadovat mnoho sil. Počítá i s podporou opozice.

Mezi své priority řadí rozsáhlou výstavbu infrastruktury a snížení daní. Změny by měly nastat i ve vztahu k imigrantům.

Jednasedmdesátiletý Berlusconi tak bude sestavovat už 62. vládu v poválečné historii. Předčasné volby se konaly po lednovém pádu vlády Romana Prodiho, jehož koalice byla zvolena na čtyři roky v dubnu 2006.

V Itálii je sice patrné určité znechucení politikou, ale na účasti se to výrazně neprojevilo. K urnám přišlo za oba dny voleb 80 procent voličů, což je jen o 3,5 procenta méně než před dvěma lety.

Klára Stejskalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme