V Jižní Koreji byl zatčen vůdce hnutí Sinčchondži, tajil informace o nakažených koronavirem

Jihokorejské úřady v sobotu zatkly zakladatele a vůdce náboženského hnutí Sinčchondži, které bylo v únoru centrem šíření koronaviru v zemi. Osmaosmdesátiletý I Man-hi čelí podle tiskových agentur obvinění, že před úřady tajil klíčové informace, čímž bránil vyhledávání lidí, kteří se dostali do kontaktu s nakaženými.

Tento článek je více než rok starý.

Soul Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vězení

Prokuratura vůdce obviňuje, že před úřady skrýval podrobnosti o členech hnutí a o místech, kde se scházejí. (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Hnutí Sinčchondži je spojováno s více než 5200 případy nákazy koronavirem, což představuje 36 procent z celkového počtu infekcí v Jižní Koreji, uvedla agentura Reuters.

Hnutí Sinčchondži se inspiruje křesťanstvím, i když se od jeho učení zásadně odchyluje, a bývá považováno za sektu. Odhaduje se, že má více než 200 000 členů.

Příběh severokorejského navrátilce: KLDR ho viní ze zavlečení koronaviru, Jižní Korea ho chce zatknout

Číst článek

Infekci mezi členy hnutí podle dřívějších zpráv zřejmě v únoru roznesla 61letá žena označovaná za takzvanou superpřenašečku. Většina infekcí byla spojena s jedním kostelem ve městě Tegu, kde se věřící scházejí.

Vůdce hnutí I Man-hi epidemii nemoci covid-19 označil za „ďáblův čin“, který má zastavit rozrůstání hnutí Sinčchondži. Prokuratura vůdce obviňuje, že před úřady skrýval podrobnosti o členech hnutí a o místech, kde se scházejí. Podezřelý je také ze zpronevěry 5,6 miliardy wonů (105 milionů korun) z církevních fondů.

Hnutí Sinčchondži v prohlášení uvedlo, že jeho vůdce byl znepokojen požadavky vlády na zveřejnění osobních údajů o členech. Nikdy se ale podle sdělení nepokoušel tyto informace tajit.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme