Singapur bojuje proti komárům pokutami

Singapurský stát se rozhodl zavést komáří pokuty. Zaplatí je každý, kdo nebude komáry zabíjet a bude tak podporovat jejich množení. Počet komárů se totiž v posledních měsících rapidně zvýšil. To má za následek rozšíření nebezpečné horečky Dengí, kterou komáři přenášejí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

komár | Foto: Republika

Za posledních 11 měsíců zaznamenal Singapur 8500 případů horečky Dengí, což je nejvíce za posledních deset let. Nemoc letos zabila už tři osoby.

Na vině jsou podle singapurské vlády sami lidé. Komáři dostatečně nehubí a navíc jim připravují příznivé podmínky k rozmnožování.Stojaté vody v nejrůznějších záhoncích, květináčích a nádobách, které má v Singapuru doma každý, podle odborníků vytvářejí doslova ideální prostředí pro komáří líhnutí.

Podle nového zákona tedy musí lidé ve svém domě či bytě zabránit množení nebezpečného hmyzu. Kdo zákon nedodrží, zaplatí pokutu v přepočtu 1400 korun. Za opětovné porušení zákona hrozí pokuta až 4000 korun. Právě pokutami chce singapurská vláda počet komárů dostat opět pod kontrolu.

Martin Hromádka, Radim Vaculovič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme