Singapur poslal do vězení nakaženou, která zatajila kontakty. Odsedí si pětiměsíční trest

Singapurský soud v pátek uložil pětiměsíční trest ženě, když vyšlo najevo, že po nákaze koronavirem zatajila schůzky s přítelem. Singapur pečlivě sleduje kontakty všech nakažených, aby zabránil nekontrolovanému šíření koronaviru. Úřady na několik neoznámených setkání přišly i díky záběrům z kamerových systémů, píše list The Strait Times.

Singapur Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pětašedesátiletou ženu teď čeká za zatajení kontaktů pět měsíců ve vězení (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Pětašedesátiletá Oh Bee Hiok úřadům setkání s mužem tajila, aby ji rodina a přátelé nepodezírali z nevěry. S 72letým Lim Kiang Hongem se minulý rok v únoru krátce předtím, než se nakazila koronavirem, sešla hned pětkrát. Podle prokuratury se pár scházel u oběda, večeře či čaje, když manžel odsouzené chodil hrát badminton.

Konvalinka: Očkovat jednou dávkou vakcíny? V situaci s naší smrtností a nakaženými bych do toho šel

Číst článek

Nechtěla, aby její nebo Limova rodina zjistila, že se scházeli tak často, protože si obávala, že si příbuzní a přátelé budou myslet, že spolu mají romantický vztah a rozšíří zvěsti, že mají mimomanželský poměr, píše se v soudních dokumentech. Soudce zdůvodnění nazval  „sobeckým, odsouzená svou vinu přiznala.

Když ženu s onemocněním covid-19 přijali do nemocnice, po domluvě s přítelem ho nenahlásila jako rizikový kontakt. Lim měl pozitivní test na koronavirus v březnu, podle právního zástupce ho však Oh nenakazila.

Úřady na schůzky přišly díky výpisům z bankovních účtů a telefonních hovorů, záznamů o parkování a záběrů z kamerového systému.

Zhruba pětimilionový městský stát v jihovýchodní Asii dosud zaznamenal bezmála 60 000 potvrzených případů infekce a 29 úmrtí v souvislosti s covidem-19.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme