V Singapuru ukradli a zveřejnili záznamy lidí nakažených HIV. Úřady z krádeže podezírají Američana

V Singapuru byly ukradeny a na internetu zveřejněny důvěrné informace o více než 14 tisících lidech nakažených virem HIV. Tamní úřady se domnívají, že za krádeží zdravotních záznamů stojí HIV pozitivní Američan, jehož partnerem byl v minulosti vážený singapurský lékař, uvedla britská BBC.

Singapore Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záznamy o 5400 singapurských občanech a 8800 cizincích pocházejí z doby před lednem 2013. (ilustrační foto) | Foto: Daro Sulakauri | Zdroj: Lékaři bez hranic

Informace o nejnovější kauze byly zveřejněny jen pár měsíců poté, co byly při bezprecedentním kybernetickém útoku v Singapuru ukradeny osobní zdravotní záznamy zhruba 1,5 milionu lidí, včetně tamního premiéra Lee Hsien Loonga.

Nejnovější záznamy o 5400 singapurských občanech a 8800 cizincích pocházejí z doby před lednem 2013. Na internetu je údajně zveřejnil Mikhy Farrera Brochez.

Vědci otestují novou vakcínu proti HIV. Mohla by být ‚posledním hřebíčkem do rakve‘ AIDS

Číst článek

Zahrnují mimo jiné výsledky testů HIV, jména, telefonní čísla, adresy a další lékařské informace.

„Přístup k důvěrným informacím byl již znemožněn, záznamy jsou však stále drženy neoprávněnou osobou a mohou být zveřejněny i v budoucnu,“ uvedlo ve svém prohlášení singapurské ministerstvo zdravotnictví. 33letý Brochez žil v Singapuru od roku 2008. V roce 2016 byl obviněn z drogových deliktů a podvodů a loni ho ze země vyhostili. Jeho partnerem byl lékař, který měl od března 2012 do května 2013 přístup k důvěrným zdravotním záznamům.

Pro dotčené osoby byla zřízena speciální telefonní linka a bude jim nabídnuta psychologická pomoc, sdělily singapurské úřady.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme