Šinzó Abe se stal počtvrté premiérem Japonska. Chce řešit Koreu i stárnutí populace

Japonský premiér Šinzó Abe zůstane v úřadu. Do funkce pro další období ho potvrdil tamní parlament. Abeho Liberální demokratická strana v září zvítězila ve volbách a její koalice si udržela v dolní komoře parlamentu dvoutřetinovou většinu.

Tokio Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Japonský premiér Šinzó Abe zůstane | Foto: Toru Hanai | Zdroj: Reuters

Šestatřicetiletý Abe podle agentury Reuters zřejmě znovu jmenuje stávající ministry, kteří připraví zvláštní rozpočet na rok 2018.

Abe obhájil svůj mandát. Lidem slíbil rázné řešení severokorejské krize

Číst článek

Japonský premiér se hodlá zaměřit na řešení dvou největších krizí, jimiž jeho země čelí, a to na vojenskou hrozbu ze strany Severní Koreje a na stárnutí populace. Plánuje také investice do podpory průmyslu a péče o děti.

Poslanci opětovně zvolili premiéra několik dní před návštěvou amerického prezidenta Donalda Trumpa v Japonsku. Oba státníci projednají krizi na Korejském poloostrově.

Šéf japonského kabinetu vyvolal předčasné volby proto, aby upevnil svou pozici při řešení krize na Korejském poloostrově. Předvolební kampaň se točila zejména kolem severokorejských raketových a jaderných testů a kolem návrhů na změnu pacifistické japonské ústavy. Ve volbách hlasovalo necelých 54 procent oprávněných hlasujících.

Ondřej Klapal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme