Situace kolem německých rukojmí v Afghánistánu zůstává nejasná

Krajně nepřehledná zůstává situace kolem dvojice německých občanů unesených minulý týden v Afghánistánu. Jeden z nich je nepochybně po smrti, neví se ale, jak zemřel. O situaci druhého z rukojmích pak chybějí bližší informace, stejně jako o totožnosti únosců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Afghánský policista | Foto: AFP

Tělo mrtvého německého inženýra je v tuto chvíli na cestě do Německa, uvedl šéf diplomacie Frank-Walter Steinmeier. Mluvčí ministerstva zahraničí potvrdil informace některých médií, podle nichž jsou na těle střelná zranění. Není ale jisté, kdy k nim dotyčný přišel a zda byly příčinou jeho smrti.

44letý muž trpěl cukrovkou a je známo, že jeho zdravotní stav byl špatný. Německá diplomacie se domnívala, že muž zemřel na následky útrap souvisejících s únosem. To má ale potvrdit teprve pitva.

Podle serveru Welt-Online stříleli únosci do bezvládného těla teprve v okamžiku, kdy rukojmí zkolaboval. Spolková vláda každopádně vyloučila verzi, že byl dotyčný popraven v momentu, kdy vypršelo ultimátum dané německému kabinetu, což o víkendu opakovaně tvrdil mluvčí hnutí Taliban. To podle všeho za únosem vůbec nestojí a případ je údajně vyústěním sporu mezi znepřátelenými afghánskými kmeny.

Ozbrojenci v Afghánistánu zadržují také 23 Jihokorejců a hrozí jejich postupným zabíjením. Ultimatum, které dali Jižní Koreji na splnění svých požadavků vyprší dnes v 16:30.

Jiří Hošek, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme