Situace na Blízkém východě je stále napjatá

V noci zaútočily dvě izraelské helikoptéry v pásmu Gazy na budovu, kde se údajně nacházela výrobna zbraní. Čtyři Palestinci byli při útoku zraněni. V Jeruzalémě se sešli izraelský ministr Benjamin ben Eliezer s palestinským ministrem vnitra Abdarem Razzákem Jahjá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Palestinec a transportér | Foto: ČTK/EPA

Ben Eliezer předložil palestinskému ministrovi bezpečnostní plán, který předpokládá stažení armády z těch oblastí, kde by palestinská správa převzala kontrolu a bránila by protiizraelským útokům.

Izraelské ozbrojené síly mohou nadále demolovat domy podezřelých Palestinců bez předběžného varování. Rozhodl o tom izraelský nejvyšší soud, který zamítl žádost 43 postižených palestinských rodin.

Palestinci požadovali oznámení plánované demolice 48 hodin předem, aby měli čas pokusit se o její zastavení soudní cestou. Soud ale uznal námitku izraelské armády, že by v takovém případě byli ohroženi vojáci.

Milan Kopp, Daniela Hornová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme