Situace na Blízkém Východě se vyostřuje

Situace na Blízkém Východě je i nadále vyhrocená a násilí pokračuje. Jak ale prohlásil izraelský premiér Ariel Šaron, jeho země se bude snažit konflikt vyřešit tak, aby v oblasti nevypukla válka.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ariel Šaron to uvedl to u příležitosti 34. výročí obsazení východního Jeruzaléma Izraelem a následného sjednocení města.

Jak informuje zpravodaj Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu Jaromír Janev, izraelské vrtulníky ostřelovaly pásmo Gazy řízenými střelami. Při útoku zemřeli dva Palestinci. Zároveň vjely dva izraelské tanky na území palestinské autonomie v pásmu Gazy a ostřelovaly tam vojenské objekty. Odtud však nebyla hlášena žádná zranění.

Palestinští představitelé odmítli tvrzení, že by se v továrně, kterou bombardovaly izraelské helikoptéry, vyráběly minomety.

Jaromír Janev, Radek Fischer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme