Situace v Afghánistánu se vyostřila

U Kábulu došlo k přestřelce mezi rebely a afghánskými vojáky. Povstalci byli ozbrojení a hovořili arabsky. To údajně napovídá o jejich spojitosti s Al-Kajdou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

boje v Afghánistánu | Foto: ČTK/EPA

Jak informuje spolupracovnice Radiožurnálu z agentury Epicentrum Petra Procházková, jde o první vážný incident po pádu Talibanu.

Skupina mužů vyzbrojených jen samopaly kalašnikov přepadla hlídku u velícího stanoviště. Oba afghánští vládní vojáci byli zabiti železnými tyčemi. Rebelové jim potom odebrali zbraně a začal boj, ve kterém padl další vládní voják.

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Procházková: Situace v Afghánistánu

V momentě, kdy na místo přijížděly posily, se útočníci stáhli. Zajali dva civilisty, zmocnili se nákladního auta a ujížděli k horám. Na úpatí kopců je armádní jednotky obklíčily a vyzvaly je, aby se vzdali.

Podle velitele afghánské vojenské základny šlo o pákistánsko arabskou gerilu, ale zatím nebyly zveřejněny žádné důkazy, které by to podpořily, připomíná Petra Procházková.

Milan Kopp, Petra Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme