Situace v Izraeli se opět vyostřuje

Jedna mrtvá žena a pět zraněných - to je výsledek nejnovější exploze v Izraeli. Bomba vybuchla na nádraží ve městě Binjamina na severu Izraele. Očití svědci uvedli, že šlo zřejmě o další sebevražedný útok palestinského radikála.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak Z Tel Avivu informuje spolupracovník ČRo 1 - Radiožurnálu Michal Kotyk, k atentátu došlo na nádraží ve městě Binjamina na severu Izraele. Exploze nastala poté, co lidé telefonicky informovali izraelskou policii o podezřelém muži na autobusovém nádraží využívaném hlavně izraelskými vojáky.

K sebevražednému atentátu se přihlásila militantní organizace Islámský džihád. Podle ní byl výbuch odvetou za izraelské útoky proti Palestincům. Radikálové zároveň varovali, že další desítky atentátníků-sebevrahů čekají na pokyn udeřit na cíle Izraele. Kabinet izraelského premiéra Ariela Šarona v reakci na to oznámil, že si vyhrazuje právo odpovědět na podobné útoky protiúderem.

Při ranním výbuchu v Izraeli zahynuli dva Palestinci pokládající nálož nedaleko stadiónu u Jeruzaléma, kde se měla konat židovská olympiáda.

Milan Kopp, Viktorie Hošková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme