Situace v Izraeli se opět vyostřuje

Jedna mrtvá žena a pět zraněných - to je výsledek nejnovější exploze v Izraeli. Bomba vybuchla na nádraží ve městě Binjamina na severu Izraele. Očití svědci uvedli, že šlo zřejmě o další sebevražedný útok palestinského radikála.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak Z Tel Avivu informuje spolupracovník ČRo 1 - Radiožurnálu Michal Kotyk, k atentátu došlo na nádraží ve městě Binjamina na severu Izraele. Exploze nastala poté, co lidé telefonicky informovali izraelskou policii o podezřelém muži na autobusovém nádraží využívaném hlavně izraelskými vojáky.

K sebevražednému atentátu se přihlásila militantní organizace Islámský džihád. Podle ní byl výbuch odvetou za izraelské útoky proti Palestincům. Radikálové zároveň varovali, že další desítky atentátníků-sebevrahů čekají na pokyn udeřit na cíle Izraele. Kabinet izraelského premiéra Ariela Šarona v reakci na to oznámil, že si vyhrazuje právo odpovědět na podobné útoky protiúderem.

Při ranním výbuchu v Izraeli zahynuli dva Palestinci pokládající nálož nedaleko stadiónu u Jeruzaléma, kde se měla konat židovská olympiáda.

Milan Kopp, Viktorie Hošková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme