Situace v Kyrgyzstánu se zklidňuje

Situace ve střdoasijském Kyrgyzstánu se dále uklidňuje. Metropole Biškek zažila první klidnou noc od čtvrtečního převratu v zemi, kdy moc převzala opozice. Podle ministerstva vnitra se případy rabování sice objevily, ne ale v masovém měřítku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

stoupenci kyrgyzské opozice

stoupenci kyrgyzské opozice | Zdroj: ČTK

Přes noc byli ve městě zabiti tři lidé, není ale jasné, za jakých okolností. Jeden z nich pravděpodobně přišel o život, když se pokoušel rabovat. V pátek opozice ohlásila složení přechodné vlády, v jejímž čele stojí jeden z představitelů opozice Kurmanbek Bakijev. Ten je zároveň dočasným prezidentem.

Nová hlava státu bude zvolena 26. června. Svržený prezident Askar Akajev ale tvrdí, že neodstoupil. Nyní je v Rusku.

Ladislav Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme