Situaci na Blízkém východě začala mapovat nová izraelská televize. Vysílá ve třech jazycích

Bojiště mezinárodního veřejného mínění na Blízkém východě se zase trochu zahustilo. V éteru se objevila další satelitní televize, tentokrát izraelská. V angličtině, francouzštině a také v arabštině má soukromý kanál informovat o dění v horkém regionu, ale také o hlavních událostech jinde ve světě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Web nové izraelské satelitní televize i24 News | Foto: Matěj Skalický

Na Blízkém východě už vysílají anglicky i v místních jazycích takové stanice, jako je britská BBC, americká CNN nebo katarská Al-Džazíra. A právě s posledně jmenovaným kanálem je často srovnávána nová izraelská stanice i24 News, která začala vysílat tento týden.

Zatímco Al-Džazíra často ukazuje události z perspektivy arabského a chudého rozvojového světa, mnozí Izraelci doufají, že se konečně objevilo vysílání s proizraelským nádechem.

Vedení stanice ale ujišťuje, že o proizraelskou propagandu v žádném případě nepůjde. Dvacet čtyři hodin, sedm dní v týdnu má anglicky, francouzsky, ale také arabsky z Izraele proudit vyvážené zpravodajství i třeba magazíny o sportu anebo o kultuře.

Začátky přenášené po internetu zatím vypadají spíš rozpačitě a divák občas vidí více sebepropagačních klipů stanice než informací. Podobně ale začínali i mnozí dnešní giganti světového zpravodajství.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme