Skandál kolem prodeje mobilu iPhone v Německu

Prodej žádaného mp3 mobilu iPhone v Německu provází skandál. Jeho výhradní prodejce, firma T-Mobile, musí z rozhodnutí hamburského soudu okamžitě změnit podmínky, za kterých populární novinku nabízí. Mobilní operátor se proti verdiktu odvolal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Apple iPhone | Foto: apple.com

Opěvovaný iPhone od společnosti Apple se v Německu dostal na trh jako první v Evropě. Zájemci se ale T-Mobilu musejí smluvně upsat na dva roky, přičemž kontrakt se nedá vypovědět. Navíc přístroj obsahuje pojistku proti užívání iPhonu v síti jiného operátora. Právě tyto dvě "pasti" jsou podle soudu v rozporu s pravidly.

Za pravdu tak dostaly společnosti Vodafone a Debitel, které si na praktiky svého rivala stěžovaly. T-Mobile musí do dnešního poledne podmínky, za kterých iPhone nabízí, patřičně upravit. Jinak mu hrozí astronomická pokuta ve výši až 250.000 eur za každý prodaný přístroj. T-Mobile už vzkázal, že prodej mp3 mobilu v předvánočním období rozhodně zastavit nehodlá.

Jiří Hošek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme