Skandál zneužívání dětí německými jezuity narůstá

Šokující případ zneužívání žáků na jezuitském gymnáziu vyšetřují berlínští policisté. Kantoři na proslulém jezuitském gymnáziu v Berlíně měli v 70. a 80. letech minulého století zneužívat své žáky. Stále se ale hlásí další a další oběti a případ sexuálního zneužívání jezuitskými kantory tak bobtná.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jezuitské logo

Bývalá jezuitská škola v Hamburku ví zatím o třech případech zneužívání tamních školáků jedním z členů řádu. Vedení školy se obává, že ale obětí bude víc.

Další dva v minulosti zneužívaní žáci se přihlásili na jezuitském gymnáziu v bádensko-württemberském Sankt Blasienu. Také tamní vedení počítá s tím, že postižených školáků ještě přibude, uvedla agentura DPA.

Přestavený jezuitského řádu přiznal, že podobné případy se děly také v dalších zařízeních v Německu i v cizině. Zatím se ví o téměř třech desítkách obětí, které mají zřejmě na svědomí dva jezuité.

Oba působili v berlínské jezuitské škole. Odtud museli odejít a přesouvali se do jiných jezuitských zařízení. Zneužívat školáky začali už v 70. letech.

Ondřej Houska, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme