Skandály ve fotbale nekončí, brazilská policie stíhá exšéfa tamního svazu

Brazilská policie stíhá bývalého šéfa tamní fotbalové konfederace za praní špinavých peněz a další trestné činy. Ricardo Teixeira se jich měl dopustit v době, kdy brazilský svaz vedl a připravoval mistrovství světa ve fotbale. Ve středu přitom v Curychu zatkli Teixeirova nástupce ve funkci José Mariu Marina.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brazilská policie | Zdroj: Reuters

Policie prověřuje přesuny na Teixeirových účtech, které označilo za podezřelé ministerstvo financí. Mezi lety 2009 a 2012 to mělo být v přepočtu přes 3,5 miliardy korun.

Ricardo Teixeira vedl Brazilskou fotbalovou konfederaci přes 20 let. Právě v roce 2012 ale kvůli vyšetřování z korupce odstoupil a předal funkci i přípravy před mistrovstvím světa v Brazílii José Marinovi.

Oba dva a také současný šéf fotbalového svazu měli podle amerických vyšetřovatelů brát úplatky v souvislosti s televizními právy na brazilský fotbalový pohár.

Prošetřovat dění v zákulisí brazilského fotbalu má i parlamentní vyšetřovací komise, kterou vede bývalý hráč a dnes senátor a velký kritik poměrů v domácím fotbale Romário.

David Koubek, mkp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme