Skandování elektřinu nezlevní, uvažuje bulharská studentka

V hlavním městě Bulharska Sofii jsou v posledních dnech protesty na denním pořádku. Nejčastěji začínají na křižovatce Orlov Most, ale spontánně se objevují na různých místech ve městě. Ne všichni ale míří na demonstraci.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bulharské protesty proti cenám elektřiny paralyzují zemi.

Bulharské protesty proti cenám elektřiny paralyzují zemi. | Zdroj: Reuters

Protestuje se den co den, ale málokdo je schopen říct, kdo je organizátor demonstrací a jaký mají jejich účastníci program.

Studentka Anna na potkání v centru Sofie říká, že těmito protesty se nic nevyřeší. „Jednoznačně je draho. Ale potřebujeme rovnováhu, konsenzus. Skandování na ulici ani nezlevní elektřinu, ani nezmění poměry,“ usmívá se studentka.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Sofii natáčel zpravodaj Českého rozhlasu Martin Ježek

„Tak na téma účet za elektřinu bych rozhodně demonstrovat nešla,“ popisuje druhá. Na otázku jestli by vůbec vyjádřila svůj názor, říká, že ano. Protestovala by prý ale proti jiným věcem.

„Třeba za ochranu pohoří Pirin. Horský resort Bansko má expandovat dál do přírody. To je téma na demonstraci. A vůbec, ekologická témata,“ vysvětluje.

Studentská unie však mezitím oznámila, že velké nedělní protesty podporuje. Reprezentuje asi 280 tisíc mladých lidí.

Martin Ježek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme