Škodí fotbalové přenosy britským studentům?

Delegáti výroční konference odborové asociace ředitelů anglických středních škol vyslechli výzvu, aby přímé televizní přenosy fotbalových zápasů byly vysílány až po jedenadvacáté hodině, protože profesionální fotbalisté svým nepřístojným chováním jsou pro děti špatným příkladem.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policisté a fanoušci

policisté a fanoušci | Foto: Jan Rosenauer

S touto výzvou přišel na konferenci odborového svazu ředitelů středních škol v přímořském Brightonu sám generální tajemník John Dunford, který prohlásil: "Ve škole jsme občas svědky slovních urážek, podvádění a vzdoru vůči autoritám, ale ještě častěji se to děje mimo školu, zvláště v profesionální kopané, kde hráč často ani není napomenut, když rozhodčímu sprostě vynadá".

Ředitel John Dunford kritizoval obzlášť skutečnost, že fotbalové zápasy jsou v televizi často vysílány v nejsledovanější době, a značně se tím ztěžuje poslání školy, kde se od dětí očekávají přísnější standardy chování než kdekoli jinde ve společnosti. Dunford doporučuje, aby hráč, který v přímém televizním přenosu vulgárně vyčiní rozhodčímu, byl okamžitě vyloučen bez ohledu na to, jak je slavný.

Jeden z předních anglických rozhodčích Graham Poll řekl, že vulgární výrazivo ve fotbale je známkou doby, ve které žijeme a vysvětlil: "Hráči jsou vystavování takovému jazyku doma, ve škole i při tréninku - je ode mne rozumné očekávat, že takový jazyk se nepoužije ve víru soutěže při zápase?"

Internetová stanice BBConLine přinesla názory některých posluchačů na tento problém - jeden z nich poznamenal: "Proč se zastavovat u fotbalu? Proč nepřejít hned do zpráv, tam je to pokud jde o násilnosti mnohem horší a myslím si, že by bylo dobré zakázat vysílání přenosů z parlamentu - ječení poslanců nemůže být dobrým příkladem pro naše děti". To je jen jeden příklad.

Co se týče návrhu ředitele Dunfoda, aby přímé televizní přenosy fotbalových zápasů začínaly až po jedenadvacáté hodině, mluvčí BBC řekl: "Je to absurdní nápad. Televizní pořady by se tím změnily k nepoznání".

Manažer anglického fotbalového týmu Sven Goran Eriksson se však svých svěřenců zastává. Po nedávné stížnosti na temperament jednoho z předních útočníků Wayna Rooneyho Erikson slíbil, že Roonymu domluví, ale dodal: "Nemůžete změnit jeho temperament protože právě proto je tak dobrý fotbalista". Tolik Eriksson. A tak se zdá, že výzva ředitele Johna Dunforda se nesetká s valnou odezvou.

Milan Kopp, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme