Škody po bouři v Berlíně půjdou do milionů eur

Začátek prázdnin přinesl tropické teploty, ale také velmi silné bouře. Do milionů jdou škody, které po sobě zanechal prudký déšť se silným větrem, který se prohnal Berlínem. Němečtí meteorologové varují, že podobně silné bouřky mohou přijít i zítra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nebe nad Berlínem rozčesaly blesky intenzivní bouřky | Zdroj: Reuters

V Berlíně je sice opět slunečný den, namísto slunění ale lidé uklízejí po přírodní katastrofě,. Největší spoušt po sobě zanechala ve čtvrti Tegel.

Jen na Brunově náměstí spadala spousta stromů, desítky aut pod nimi zůstaly pohřbeny. Řada domů je silně poškozená, na jednom spadly tři komíny. Jen zázrakem nebyl nikdo zraněný ani zabitý. Škody jdou ale podle mluvčího hasičů do milionů.

Podle meteorologů ale podobná bouře, jakou zažil Berlín a sever Německa může v neděli postihnout i další spolkové země. Hrozí, že spadne 25 litrů na metr čtvereční a budou padat až dvoucentimetrové kroupy.

Tragičtější bilanci mají bouře, které zasáhly Washington a oblast kolem něj, zahynuli čtyři lidé. Tři z nich zabily padající stromy, čtvrtý doplatil na dopravní nehodu, na které se vichr podepsal.

Klára Stejskalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme