Skončila konference česko-německého diskusního fóra

V německém Hamburku skončila výroční konference česko-německého diskusního fóra. Letos se zabývala hlavně evropskou bezpečností jako společným zájmem obou sousedních států. Byly schváleny další projekty Fondu budoucnosti. Mezi referáty politických a vojenských činitelů ale nezbylo příliš času na vlastní diskuse účastníků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Diskusní fórum vzniklo na základě česko-německé deklarace z roku 1997 jako platforma pro debaty nejen o neblahé minulosti, ale především o společné budoucnosti v Evropě. Předchozí konference se v uplynulých dvou letech konaly v Drážďanech a Brně. Jako dějiště setkání v roce 2001 se zvažuje Mladá Boleslav.

Před víkendovým diskusním fórem v pátek v Hamburku rozhodla správní rada česko-německého Fondu budoucnosti 38 dalších konkrétních projektů ve prospěch porozumění. Objem nově vyčleněných prostředků dosáhne asi 6,3 miliónu Kč (kolem 350.000 německých marek) a mezi schválenými projekty je podpora regionálních filmových festivalů v Plzni a východoněmecké Chotěbuzi (Cottbus). Fond podpoří i renovaci kostela sv. Vavřince v Lubenci na Plzeňsku, vydání encyklopedie německých dějin v ČR, výměnné studijní pobyty pro gymnazisty z euroregionu Egrensis (Chebsko) či výuku ve školách pro zrakově postižené v obou zemích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme