Skončila konference česko-německého diskusního fóra

V německém Hamburku skončila výroční konference česko-německého diskusního fóra. Letos se zabývala hlavně evropskou bezpečností jako společným zájmem obou sousedních států. Byly schváleny další projekty Fondu budoucnosti. Mezi referáty politických a vojenských činitelů ale nezbylo příliš času na vlastní diskuse účastníků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Diskusní fórum vzniklo na základě česko-německé deklarace z roku 1997 jako platforma pro debaty nejen o neblahé minulosti, ale především o společné budoucnosti v Evropě. Předchozí konference se v uplynulých dvou letech konaly v Drážďanech a Brně. Jako dějiště setkání v roce 2001 se zvažuje Mladá Boleslav.

Před víkendovým diskusním fórem v pátek v Hamburku rozhodla správní rada česko-německého Fondu budoucnosti 38 dalších konkrétních projektů ve prospěch porozumění. Objem nově vyčleněných prostředků dosáhne asi 6,3 miliónu Kč (kolem 350.000 německých marek) a mezi schválenými projekty je podpora regionálních filmových festivalů v Plzni a východoněmecké Chotěbuzi (Cottbus). Fond podpoří i renovaci kostela sv. Vavřince v Lubenci na Plzeňsku, vydání encyklopedie německých dějin v ČR, výměnné studijní pobyty pro gymnazisty z euroregionu Egrensis (Chebsko) či výuku ve školách pro zrakově postižené v obou zemích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme