Skotsko čeká první soud přes videokonferenci. Rozhodovat se bude o vrahovi mladého Čecha

Příliš nebezpečný na to, aby přišel do soudní síně. Skotsko příští měsíc čeká zřejmě první soud prostřednictvím videokonference. Půjde o případ 29letého muže, který v roce 2005 zabil mladého Čecha. Odsouzený při výkonu doživotního trestu zničil zařízení věznice s maximální ostrahou a způsobil škodu v přepočtu přes 300 000 korun. Pro své okolí je natolik nebezpečný, že ho prokuratura nemůže přivést do běžné soudní síně.

Perth/Skotsko Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud (ilustrační foto)

Soud (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Profimedia

Během přibližně deseti let za mřížemi má vězněný Adam Gallagher na svědomí vandalské činy, útoky a žhářství. Namísto toho, aby předstoupil před soud osobně, bude o jeho osudu rozhodovat soudce skoro tři kilometry od něj.

Podle serveru Daily Record se videokonference při jednáních soudu používá už v Anglii. Řeší se tak případy mimořádně nebezpečných zločinců, mezi nimi byl pak například také sériový vrah Peter Tobin, který zavraždil tři lidi a ve vězení si odpykává tři doživotní tresty.

Gallagher před deseti lety zavraždil steakovým nožem mladého Čecha, který sbíral ovoce ve městě Arbroath. Soud poté muže zařadil na konec rizikové stupnice. „Evidentně představuje jasné riziko pro normální fungování soudu, proto žádáme, aby byl souzen v nepřítomnosti," uvedla žalobkyně Nicola Gillespiová.

dp, Tomáš Fiala Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme