Alex Salmond v potížích. Bývalého prvního ministra Skotska obvinili z pokusů o znásilnění

Skotská policie krátce zatkla bývalého prvního ministra Skotska Alexe Salmonda. Čelí obvinění ze dvou pokusů o znásilnění a z devíti případů sexuálního obtěžování. Politik odmítá, že by se dopustil čehokoliv protizákonného. Ve čtvrtek stanul před soudem, který ho během krátkého stání propustil na kauci.

Edinburgh (Aktualizováno: 21:18 24. 1. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý první ministr Skotska Alex Salmond opouští soud v Edinburghu | Foto: Russell Cheyne | Zdroj: Reuters

„Obvinění z trestné činnosti odmítám a budu se bránit u soudu, co to půjde,“ uvedl Salmond před začátkem soudního jednání. Podle BBC není zatím jasné, z čeho přesně bude obžalován. Datum dalšího stání zatím nebylo stanoveno.

Vyhazov pro oběť znásilnění. Z ruského ministerstva propustili policistku i svědkyni násilí

Číst článek

Policie podle médií Salmonda zadržela už ve středu. Obviněný k tomu sdělil, že se na policii dostavil sám.

Salmond funkci prvního ministra Skotska zastával v letech 2007 až 2014. V roce 2014 vedl neúspěšnou kampaň za nezávislost Skotska na Británii. Voliči tehdy v referendu rozhodli o pokračování svazku s Londýnem.

Zpěváka Chrise Browna v Paříži propustili z vazby, obvinění ze znásilnění je podle něj falešné

Číst článek

Koncem loňského srpna Salmond oznámil, že ze Skotské národní strany, v jejímž čele stál 20 let, odchází kvůli nařčení ze sexuálního obtěžování.

Zároveň se obrátil na soud se stížností na skotskou vládu, kterou nyní vede Nicola Sturgeonová, kvůli způsobu, jakým v souvislosti s projednáváním obvinění vznesených proti němu postupovala.

Soud v Edinburghu dal před dvěma týdny Salmondovi za pravdu v tom, že vláda postupovala v rozporu s právem. Ve věci samé, tedy o vznesených obviněních, ale nerozhodoval.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme