Skotský senior vyslal signál SOS přes satelitní zařízení. Zachytili ho texaští záchranáři

Důchodce, který žije mimo signál v odlehlé oblasti Skotska a ocitl se v nesnázích, se dočkal záchrany díky tisíce kilometrů vzdálenému pohotovostnímu centru v Texasu. Američtí záchranáři totiž zachytili volání o pomoc, které vyslal přes své satelitní zařízení, napsal server Independent.

Skotsko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skotský důchodce se dočkal záchrany díky texaskému pohotovostnímu centru. | Zdroj: Reuters

Nouzové volání pak předali britské pobřežní hlídce ve Farehamu v hrabství Hampshire, kteří na místo vyslali vrtulník. Ten ale nemohl kvůli hustému lesnímu porostu přistát, záchranáři proto museli slaňovat.

‚Děsivý zázrak.‘Rybář zachránil topící se batole z oceánu na Novém Zélandu

Číst článek

Objevili starého muže, který se necítil dobře. Dopravili ho do oblasti, kde helikoptéra mohla bezpečně přistát, a ta ho pak transportovala do nemocnice.

„To, že signál ušel tak dlouhou cestu za krátkou chvíli, je díky satelitní technologii, kterou používáme. V tomhle případě muže jeho technika zachránila. Bez ní bychom nevěděli, že potřebuje péči,“ řekl pro Independent kontrolor z britského leteckého operačního centra (ARCC) pro námořní hlídku Neil Blewett. „Slyšeli jsme, že se nyní cítí dobře a přejeme mu, aby se co nejrychleji uzdravil a mohl se vrátit domů,“ doplnil.

Senior, který žije sám v chatce už 25 let, normálně každou neděli prostřednictvím satelitního zařízení dává rodině vědět, že je v pořádku. Tentokrát ale vyslal signál SOS, uvádí Independent.

dok, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme