Největší koncentrace nervové látky byla u dveří Skripalova domu, oznámila britská policie

Britská policie se domnívá, že bývalý dvojí agent Sergej Skripal a jeho dcera Julija byli poprvé vystaveni nervové látce u vchodových dveří jejich domu v anglickém Salisbury. Byla tam největší koncentrace látky, informovala ve středu agentura Reuters. Velká Británie z útoku nervovým toxinem obviňuje Moskvu, která to odmítá.

Londýn Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policista hlídkuje u vchodu do domu dvojitého agenta Sergeje Skripala v britském Salisbury.

Policista hlídkuje u vchodu do domu dvojitého agenta Sergeje Skripala v britském Salisbury. | Foto: Peter Nicholls | Zdroj: Reuters

„Specialisté dosud identifikovali největší koncentraci nervové látky na domovních dveřích bydliště," uvedla ve středu britská policie.

Litviněnko, Berezovskij, Skripal a další. Kreml obvinil Británii, že nedokáže ochránit ruské občany

Číst článek

„V této fázi našeho vyšetřování se domníváme, že Skripalovi přišli do styku s nervovou látkou nejdřív na jejich domovních dveřích," řekl šéf protiteroristického oddělení londýnské policie Dean Haydon a dodal, že vyšetřování se z velké části soustředí na bydliště Skripalových a okolí.

Aféra kolem otravy Skripala a jeho dcery ještě více poškodila už tak chladné vztahy mezi Moskvou a Západem. Sedmadvacet zemí včetně velké většiny členských států Evropské unie či Spojených států vypovědělo ruské diplomaty.

Britský ministr zahraničí Boris Johnson ve středu prohlásil, že Rusko mezinárodní reakci na útok nervovou látkou podcenilo.

Šestašedesátiletý Skripal a jeho třiatřicetiletá dcera jsou od útoku ze 4. března, kdy byli nalezeni v bezvědomí na veřejné lavičce, v kritickém stavu a podle britských vyšetřovatelů možná utrpěli trvalé poškození mozku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme