Kvůli otravě Skripala a jeho dcery se mimořádně sejde Rada bezpečnosti OSN

Na žádost Velké Británie se ve středu ve 20:00 mimořádně sejde Rada bezpečnosti OSN. Londýn ji hodlá informovat o případu otravy bývalého ruského tajného agenta Sergeje Skripala a jeho dcery nervovou látkou, ke které došlo v anglickém Salisbury, informovalo britské ministerstvo zahraničí na twitteru.

Londýn/New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britští vyšetřovatelé na místě, kde Sergej Skripal a jeho dcera zkolabovali po zásahu otravní látkou. Podle britské premiérky by se mělo jednat o nervově paralytickou látku Novičok | Foto: Peter Nicholls | Zdroj: Reuters

Premiérka Theresa Mayová v pondělí uvedla, že za útok na Skripala a jeho dceru Juliji je s vysokou pravděpodobností zodpovědné Rusko. Moskvě dala čas do úterní půlnoci, aby vysvětlila, jak se nervová látka Novičok, kterou vyvinula armáda Sovětského svazu, dostala do Británie.

Mayová oznámila, že Británie vyhostí 23 ruských diplomatů. Na odjezd mají týden

Číst článek

Rusko, které je stejně jako Británie stálým členem Rady bezpečnosti OSN s právem veta, odmítlo na britské ultimátum reagovat.

Mayová ve středu informovala poslance britského parlamentu o opatřeních, která Británie v reakci na Skripalův případ vůči Rusku přijme. V reakci na otravu bývalého ruského agenta Sergeje Skripala vyhostila čtyři ruské diplomaty. Dalších víc než 20 dostalo týden na opuštění země.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme