Skrytá kamera odhalila rasismus v imigračním středisku v Británii

Britské ministerstvo vnitra vyšetřuje údajný rasismus a násilnosti vůči žadatelům o azyl v imigračním středisku u Cambridge. Zločinů se měli dopouštět sami dozorci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

uprchlíci | Foto: Robert Mikoláš

Zjevné projevy rasismu a násilností vůči žadatelům o azyl v imigračním středisku v Oakingtonu u Cambridge byly nafilmovány skrytou kamerou televize BBC. Patnáct dozorců bylo suspendováno a vedení firmy, která tyto lidi zaměstnává, říká, že obvinění bere velmi vážně. Opoziční liberální demokraté požadují revizi náboru firem tohoto druhu a kontrolu plnění jejich smluv.

Nafilmovaní dozorci se na záběrech chlubí pohlavními styky se zadržovanými žadatelkami o azyl. Jeden dozorce je na záběru při rasistickém slovním výpadu vůči žadateli o azyl, který odmítl vstát z postele. Dozorce nakonec postel i s dotyčnou osobou převrátil.

Náměstek ministra vnitra Des Brown prohlásil, že pro rasismus není místo nikde v britské společnosti a zvláště ne v imigračním systému. Případ se vyšetřuje.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme