Skupina G7 rozhodněji proti terorismu

Na posílení protiteroristických opatření se dohodli ministři financí skupiny sedmi nejvyspělejších zemí světa G7. Ve Washingtonu odsouhlasili rozhodnější kroky k likvidaci finančních zdrojů terorismu. Chtějí přitom posílit realizaci dosavadních opatření proti praní špinavých peněz, která se dosud týkala jen obchodu s drogami, a budoucnosti je aplikovat i na teroristické organizace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V závěrečném komuniké ministři financí G sedmičky také uvedli, že vyhlídky na oživení světové ekonomiky jsou navzdory otřesu způsobenému nedávnými atentáty na New York a Washington dobré.

Záchranáři pracující už čtvrtý týden v troskách Světového obchodního střediska v New Yorku vyprostli dosud 393 tělesných ostatků. Informoval o tom na základě údajů poskytnutých policií úřad newyorského starosty. Stále ještě se nepodařilo zjistit, kolik lidí se v obou mrakodrapech v okamžiku útoku nacházelo. Zatím se podařilo zjistit totožnost 335 obětí. Stále se pohřešuje 4979 osob.

Česká policie zvýšila bezpečnostní opatření u některých objektů v Praze. Podle ministra vnitra Stanislava Grosse je jedním z takových míst i velvyslanectví Spojených států. Vláda už minulý týden přijala americké požadavky, které souvisejí s plánovanou odvetou za teroristické útoky na cíle v USA. Gross zároveň upřesnil, že se zatím nebude rušit zvláštní ochrana budovy Rádia Svobodná Evropa v centru metropoli.

Sídlo této stanice nyní chrání policisté a příslušníci elitní brigády rychlého nasazení. U budovy jsou i obrněné transportéry. Tato opatření byla reakcí na informace zpravodajských služeb, že teroristé připravují na sídlo Svobodné Evropy teroristický útok.

Milan Kopp, Viktorie Hošková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme