Skupina mladíků přepadla u Paříže autobus s Číňany. Turisty zranili a okradli

Je v Paříži bezpečno? Skupina mladíků v úterý přepadla nedaleko letiště Charlese de Gaulla autobus s 27 čínskými turisty. Mladíci několik několik z nich zranili a ukradli jim peníze, šperky a dárky, které si Číňané v Paříži koupili. Nejde přitom o první útok na turisty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Paříž | Foto: Fotobanka Pixabay

Číňané jsou v pařížské metropoli poměrně častým terčem zlodějů, protože je známo, že nakupují drahé dárky, mají peníze, mobily a další multimediální techniku. Úterní přepadení bylo ale ojedinělé.

Skupina asi 8 až 10 mužů v osm hodin ráno přijela dvěma auty před hotel a počíhala si na moment, kdy turisté nastupovali do autobusu. V tu chvíli je přepadla, okradla a zase nasedla do aut a zmizela.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Paříži došlo k přepadení autobusu s čínskými turisty. Mluvil o tom tamní zpravodaj Jan Šmíd

Jednalo se tak o první organizovaný útok na movitější turisty, protože předchozí přepadení se týkala většinou malých skupinek.

Podle zpravodaje Česko rozhlasu se ale turisté přesto nemusejí obávat, že by v Paříži byli přepadeni. Měli by však být obezřetní, což se týká zejména bohatších návštěvníků. A také by se měli vyhýbat problémovým oblastem.

„Já bych měl pro turisty radu: zkuste si malinko připlatit, ale nebuďte třeba v Paříži v okolí Severního nádraží, protože ta oblast není jednak vizuálně příliš přitažlivá, a rozhodně není bezpečná.“

„Je lepší zaplatit o 10 nebo 15 eur víc a být v částech města, kde budete mnohem víc bezpeční. A to platí třeba i pro Montmartre, který rozhodně není ideálním místem pro nějakou dívku na procházení se kolem půlnoci,“ dodává Jan Šmíd.

Jan Šmíd, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru