Skupina V4 bude spolupracovat v romské problematice a energetice

V Karlových Varech už druhý den jednají prezidenti Visegradské čtyřky. Nejvyšší představitelé Polska, Německa, Maďarska a Česka se už během prvního dne summitu dohodli na vzájemné podpoře při jednáních v Evropské unii. A to především v době maďarského a polského předsednictví Unii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezidenti Visegrádské skupiny v Karlových Varech. | Foto: Dana Jelínková

Země visegrádské skupiny, tedy Česká republika, Slovensko, Maďarsko a Polsko, budou v příštích letech spolupracovat například při řešení romské problematiky nebo energetické bezpečnosti. Po dvoudenním summitu to oznámili prezidenti V4 Václav Klaus, Ivan Gašparovič, Pál Schmitt a Bronislaw Komorowski.

Především slovenský prezident Gašparovič považuje romskou problematiku za velmi palčivou - podle něj se týká zejména Slovenska, ale také České republiky.

V4 se chce rovněž zaměřit na vztah k dalším zemím východní Evropy a koordinovat svůj postup při předsednictví Maďarska a Polska v Evropské unii v příštím roce.

Podle prezidenta Václava Klause má totiž V4 ještě pořád pocit, že jsou mezi nimi a staršími unijními členy bariéry. Další témata ale jistě přinese i druhý den summitu, při kterém se prezidenti setkávají ve dvojicích.

Kateřina Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme