Skupina V4 bude spolupracovat v romské problematice a energetice

V Karlových Varech už druhý den jednají prezidenti Visegradské čtyřky. Nejvyšší představitelé Polska, Německa, Maďarska a Česka se už během prvního dne summitu dohodli na vzájemné podpoře při jednáních v Evropské unii. A to především v době maďarského a polského předsednictví Unii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezidenti Visegrádské skupiny v Karlových Varech. | Foto: Dana Jelínková

Země visegrádské skupiny, tedy Česká republika, Slovensko, Maďarsko a Polsko, budou v příštích letech spolupracovat například při řešení romské problematiky nebo energetické bezpečnosti. Po dvoudenním summitu to oznámili prezidenti V4 Václav Klaus, Ivan Gašparovič, Pál Schmitt a Bronislaw Komorowski.

Především slovenský prezident Gašparovič považuje romskou problematiku za velmi palčivou - podle něj se týká zejména Slovenska, ale také České republiky.

V4 se chce rovněž zaměřit na vztah k dalším zemím východní Evropy a koordinovat svůj postup při předsednictví Maďarska a Polska v Evropské unii v příštím roce.

Podle prezidenta Václava Klause má totiž V4 ještě pořád pocit, že jsou mezi nimi a staršími unijními členy bariéry. Další témata ale jistě přinese i druhý den summitu, při kterém se prezidenti setkávají ve dvojicích.

Kateřina Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme