Skupinu při plavbě na ruském jezeře překvapila bouře. Zemřelo 14 dětí

Tragicky skončila včerejší plavba dětí na jezeře v Karelii na severu Ruska. Skupinu na dvou loďkách a raftu zastihla bouře a dvě plavidla se převrátila. Zemřelo 14 dětí věku 12 až 15 let. Původní zpráva zněla, že čtnáctou obětí byl dospělý instruktor, to však později úřady opravily.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bouře nad mořem | Foto: Tomáš Vodňanský | Zdroj: Český rozhlas

K neštěstí došlo na jezeru Sjamozero, asi 120 kilometrů východně od finské hranice. Podle agentury AP se plavby účastnilo celkem 47 dětí a čtyři dospělí instruktoři.

Ostatní členy výpravy se podařilo zachránit, část dětí však musela do nemocnice. Některé byly podchlazené – voda měla podle některých zdrojů teplotu jen asi 8 až 10 stupňů Celsia – další v šoku.

Skupina plula na třech loďkách, převrátily se dvě. Poslední se vrátila k pobřeží. Podle ruských úřadů výprava navzdory pravidlům nebyla registrovaná. Nedostala proto informaci, že v oblasti hrozí bouře.

Vyšetřovatelé už zatkli čtyři zaměstnance prázdninového tábora, v němž skupina, která přijela z Moskvy, pobývala. Starosta ruské metropole pozůstalým vyjádřil soustrast.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme