Slabší ze siamských dvojčat zemřelo

Po téměř dvacetihodinové operaci v severoanglickém Manchesteru dnes jedno ze siamských dvojčat zemřelo, druhé zůstalo naživu. Operaci nepřežila slabší ze dvou sester - známá pod jménem Mary. Neměla fungující srdce a plíce, její životní funkce zcela závisely na Jodie a její smrt po operaci se očekávala. Bez zásahu lékařů by ale zemřely obě děti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silnější Jodie je v kritickém, ale stabilizovaném stavu na jednotce intenzivní péče. Pro její přežití bude rozhodující dalších 72 hodin, kdy by se mohly projevit pooperační komplikace. Pokud přežije, čeká ji stejně řada dalších operací.

Složité oddělení těchto siamských dvojčat trvalo déle, než se očekávalo, a provedl ho tým asi 20 špičkových odborníků. Podle znalců dosud nikdo z lékařů v Británii nečelil tak složitému etickému dilematu jako operující tým. Operace siamských dvojčat vyvolala velkou debatu v celém světě. Nábožensky silně založení rodiče dětí ji odmítali, nakonec však akceptovali rozhodnutí britského soudu.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme