Sladkosti by měly zmizet od pokladen německých supermarketů

Německá ministryně na ochranu spotřebitelů vytáhla do boje proti prodeji sladkostí u pokladen v supermarketech. Tam se často odehrávají srdceryvné scény mezi rodiči a jejich ratolestmi ohledně nákupu sladkých pamlsků. Ministryně Ilse Aignerová si myslí, že by čokoládové tyčinky mělo nahradit ovoce a zelenina.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

čokoláda

Iniciativa ministryně za bavorskou CSU je spíš apelem na prodejce, protože není v její pravomoci obchodním řetězcům prodej sladkostí zakázat. Ilse Aignerová si prý dokáže představit, že rodiče budou upřednostňovat ty řetězce, kde se u pokladen cukrovinky nebudou nabízet. Podle serveru Bild.de nabízejí už několik let pokladnu bez sladkostí s úspěchem supermarkety Kaufland.

Odborník na výživu Frank Waskow výzvu ministryně chválí. Se závazkem, aby od pokladen sladké pokušení zmizelo, by podle něj měli přijít sami prodejci. Vizi, že by se v prostoru pokladen objevila jablka nebo mrkev, ale považuje za utopickou.

Jiří Hošek, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme