Slavilo se i v Bratislavě a v Polsku

Tisíce lidí přišly před půlnocí na nábřeží Dunaje v Bratislavě přivítat nový rok. S úderem dvanácté vyplula na řeku loď s obřím hořícím nápisem 2005 a nad hlavami obyvatel a návštěvníků slovenské metropole se rozzářil asi dvacetiminutový ohňostroj. Veselice pak pokračovala na náměstích a v uličkách Starého města. Do Nového roku si lidé přáli různé věci, hlavně zdraví, štěstí, lásku, ale i vytouženého potomka, méně práce a více peněz a lepší sex. Připíjelo se především sektem. Svařené víno s ohledem na poměrně teplé počasí až tolik nelákalo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bratislava | Foto: www.bratislava.sk

Slovenské hlavní město trochu připomínalo Babylon. Se starým rokem se tam loučilo i mnoho zahraničních turistů, které přilákaly především poměrně nízké ceny ve srovnání se západními i některými východoevropskými metropolemi. Slovenština se tak míchala s angličtinou, němčinou, ruštinou, ukrajinštinou, švédštinou nebo slovinštinou.

Jak proběhla silvestrovská noc v Polsku? Polská policie zaznamenala v průběhu silvestrovské noci zvýšený počet vloupání do domů, bytů a obchodů. K žádným větším nehodám nebo neštěstím nedošlo. Nejzávažnějším incidentem byla rvačka v podkarpatském Mielci, kde se při oslavách Nového roku popralo asi 60 lidí. Policisté museli celkem zasahovat v 69 podobných případech a vyšetřují dvě novoroční vraždy, což se podle nich nevymyká průměru. Ani na silnicích nebyla situace tak katastrofální, jak se očekávalo. Došlo ke 143 nehodám, při kterých zemřelo 13 lidí. Řidiči ve své většině uposlechli výzev, které před silvestrovskými oslavami vysílaly televizní kanály, takže nejvyšší zjištěná hladina alkoholu v krvi činila necelé tři promile, což není nic ve srovnání s nedávným případem, kdy alkotest potvrdil u jednoho Poláka přes 12 promile alkoholu v krvi.

Markéta Kaclová, Zdenka Turková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme